فیلیپس دو شرکت فیت بیت و گارمین را به دادگاه می‌کشاند

مجموعه :پوشیدنی

کمپانی هلندی فیلیپس از دو کمپانی فیت بیت و گارمین به دلیل نقض پتنت به نها‌دهای قانون‌گذاری فدرال شکایت کرده است. این کمپانی مدعی شده که دو شرکت تولید ‌کننده محصولات پایش سلامتی، به دارایی‌های معنوی آن احترام نگذاشته‌اند.

کمیسیون بین‌المللی بازرگانی آمریکا (USITC) در بیانیه‌ای گفته که از دو شرکت معروف و بزرگ در زمینه گجت‌های پوشیدنی، توسط کمپانی هلندی شکایت شده است. این کمیسیون می‌گوید دو شرکت فعال در حوزه پوشیدنی در چین نیز تحت پیگرد قانونی قرار دارند. در این بیانیه آمده:

USITC هنوز در این رابطه تصمیمی اتخاذ نکرده است ولی در اسرع وقت تصمیم نهایی خود را در این رابطه اعلام خواهیم کرد.

فیلیپس دو شرکت فیت بیت و گارمین را به دادگاه می‌کشاندمخچه.gif" alt=""> فیلیپس دو شرکت فیت بیت و گارمین را به دادگاه می‌کشاند

فیلیپس دو شرکت فیت بیت و گارمین را به دادگاه می‌کشاند

اما شکایت اصلی فیلیپس از این دو کمپانی مربوط به کارکردهای مختلف ساعت هوشمند مانند، پایش حرکتی، گزارش اخطارها و دیگر کاربردها می‌شود. در همین رابطه سخنگوی فیت بیت می‌گوید:

ما عقیده داریم که این اتهامات بدون اساس بوده و نتیجه شکست فیلیپس در بازار گجت‌های پوشیدنی است.

گارمین اما در این زمینه سکوت اختیار کرده و هنوز بیانیه‌ای صادر نکرده است. از طرفی هم کمپانی هلندی می‌گوید برای ۳ سال با این دو کمپانی در حال مذاکره بوده تا مجوز استفاده از آن‌ها را به فیت بیت و گارمین بدهد و به نوعی تکنولوژی‌های خود را لیسانس کند، ولی در نهایت مذاکرات بی‌نتیجه مانده و کار به دادگاه کشیده شده است. فیلیپس می‌گوید:

ما انتظار داریم که شرکت‌های ثالث به دارایی‌های معنوی فیلیپس احترام بگذارند، زیرا ما خود به دارایی‌های معنوی شرکت‌های ثالث احترام می‌گذاریم.

فیلیپس دو شرکت فیت بیت و گارمین را به دادگاه می‌کشاند

از آن‌جایی که هر ۳ کمپانی در بازار گجت‌های پوشیدنی با هم رقابت می‌کنند، نتیجه این دادگاه بسیار حیاتی خواهد بود، زیرا محصولات کمپانی‌های گارمین و فیت بیت، به مراتب محبوب‌تر و موفق‌تر از محصولات کمپانی هلندی هستند. از همین رو کمپانی فیلیپس از دادگاه تقاضا دارد که هزینه‌های وارداتی را روی محصولات این دو کمپانی اعمال کرده یا این که کلا از واردات آن‌ها جلوگیری کند. باید دید که نتیجه این دادگاه به نفع کدام شرکت خواهد بود.

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

     
   

پربیننده ماه

اخرین مطالب

قیمت ارز زنده